Expozícia bábok

 

V areáli amfiteátra je nainštalovaná výstava drevených marionet a jutových bábok. Expozíciu sa podarilo zrealizovať vďaka projektu "Bábkarstvo v obci Podhorie - história a súčasnosť" s finančnou podporou grantu SPP. Expozícia pozostáva z výjavov z bábkových hier Jánošík, Nič a Váh. Tieto, ako i iné hry v minulosti nacvičili ochotníci z obce Podhorie a zúčastnili sa s nimi rôznych súťaží po celom bývalom Československu.

 

Detský kútik

Detský kútik, ako aj z názvu vyplýva, je určený predovšetkým pre detičky, ako možnosť zabaviť ich v rámci  folklórneho dňa. Milí rodičia, môžete si svoje ratolesti "odložiť" v detskom kútiku a postarajú sa Vám o ne skúsení animátori.

Živé "Človeče nehnevaj sa!"Živé "Človeče nehnevaj sa!" kde sa hráči stávajú aj figúrkou pohybujúcou sa po políčkach hracej plochy.
 

Jarmok remesiel

 

Jarmok remesiel  plní v rámci folklórneho dňa dve úlohy - jednou z nich je praktická ukážka ľudovoumeleckej výroby v súčasnosti a druhou je možnosť zakúpiť si jednotlivé výrobky, priamo od ich výrobcov, počas konania Folklórneho dňa v Podhorí.

 
 
 
Remeselníci ľudových výrobkov:


V prípade záujmu sa môžu výrobcovia a predajcovia tradičných ľudových výrobkov prihlásiť  u p. Žbirkovej, tel. čísle, 0917 071 526 .   Radi Vás uvítame v rámci "Jarmoku remesiel" počas Folklórnych dní v Podhorí.

Remeselníkom za poskytnuté miesto účtujeme poplatok 5€.

                                                                                  

 

 

Webovú prezentáciu Folklórnych slávností Podhorie 2016 sponzorsky poskytuje spoločnosť DATATRADE, s.r.o.
prevádzkovateľ portálu obce.info – žijeme spolu