Čo o nás písali

Podhorie opäť ožilo spevmi a tancami

 

Tak sme sa znovu zišli v sobotu 27. 6. 2015 na miestnom amfiteátri. Obec Podhorie, ako hlavný organizátor v spolupráci s OZ Teplá-Žakýl, žila festivalom „Folklórne slávnosti Podhorie 2015“. Podujatie za podpory MK SR a VUC BBSK malo celodenný nádych s bohatým kultúrnym programom a sprievodnými akciami. Hoci miestami sa zdalo, že počasie nám nebude priať, predsa len „Božia ruka“ zasiahla a všetko dobre dopadlo. Z typických sprievodných akcií ako Jarmok remesiel, Expozícia bábok, Ľudové múzeum atď., za zmienku stojí aj tohtoročná lastovička – Škola hry na fujaru, kde všetci, ktorí chceli, mohli sa naučiť základy jej hrania. Sedem súťažných tímov zas bojovalo o výhru v súťaži Gulášmajster. Obyvatelia obce sa zapojili aj do súťaže o výzdobu svojich príbytkov a deti zo základných škôl v B. Štiavnici zas do výtvarnej súťaže na tému ľudové ornamenty.

 

Celodenná akcia začala doobeda detským programom, kde nás potešili aj tí najmenší drobci od dvoch rokov veku. Poobedie zas patrilo dospelým súborom z blízkeho aj ďalekého okolia. Hosťom tohto ročníka bol vynikajúci FS Poľana zo Zvolena. Záver patril FS Podhorčan, ktorý v pásme Klenotnica, predviedol folklórnu súdržnosť niekoľkých generácií.

 

Prepojenie detí, tínedžerov, dospelých aj niektorých bývalých starších členov súboru,

vyburcovalo divákov k opakovanému potlesku. Skvelí moderátori – Daniela Sokolovičová a Milan Sopko si na viac pripravili pre divákov zaujímavé súťaže. V predvečer vystúpení k nám zavítal aj predseda BBSK p. Marian Kotleba, ktorý krátkym príhovorom pozdravil prítomných a tiež vyzdvihol úroveň podujatia. Celá akcia pokračovala tanečnou zábavou v priestoroch amfiteátra, v ktorej sa striedala ĽH Hrona DJ Fabo. Organizátori ešte raz ďakujú všetkým, ktorí akoukoľvek sponzorskou pomocou prispeli k zdarnému priebehu tejto akcie.

 

D. Sokolovičová


 

 

Webovú prezentáciu Folklórnych slávností Podhorie poskytuje spoločnosť DATATRADE, s.r.o.
prevádzkovateľ portálu obce.info – žijeme spolu